Ультразвукове розпилення
Автор статті:
Аспірант кафедри ТЗЕ при Національному університеті Запорізька політехніка (колишній ЗНТУ), здобувач PhD, магістр зі спеціалізації електротехнічні системи електропостачання, інженер, інженер-електронщик, інженер-розробник.
Зміст статті:
Ультразвукове розпилення – це розпилення рідини під дією ультразвуку при попаданні її на поверхню, що випромінює, за допомогою енергії ультразвукового випромінювання.
Ультразвукове розпилення це ще один спосіб застосування ультразвуку як робочий інструмент. Даний метод розпилення став активно застосовуватися в побутових та промислових установках лише останні 7 років. До цього часу використання ультразвукового розпилення маловиражено на ринку.
Як відбувається ультразвукове розпилення
Механізм роботи ультразвукового розпилення максимально простий – рідина потрапляє на випромінювач коливальної системи та розпорошується. Розпорошення походить з поверхні випромінювача. Схематично процес риспыления показаний малюнку нижче.
Де, «1» - падіння краплі на випромінюючу поверхню.
«2» - крапля рідини під впливом енергії ультразвукового випромінювання розпадається більш дрібні краплі.
Інтенсивність ультразвукового розпилення залежить від прикладеної потужності випромінювання. Розмір одержаних крапель (або пари) залежить від частоти. Чим вища частота – тим менша частка пари або краплі на виході з системи.
Наочно ультразвукове розпилення показує досвід на колажі нижче. У досвіді використовується банка з ультразвуковим випромінювачем в неї. Банка з'єднана трубкою зі склянкою. Під дією випромінювання вода в баку переходить у пару, і проходячи трубку, заповнює склянку.
Цей процес від початку і до кінця заповнення займає лише 5-7 секунд. Отже, можна дійти невтішного висновку – ультразвукове розпилення здатне інтенсифікувати технологічні процеси. Цифрами від 1 до 3 позначені стадії процесу від початку до кінця.
Застосування ультразвукового розпилення практично
Переваги ультразвукового розпилення:
- 1. Можливість використовувати сопла збільшеного діаметра.
- 2. Частотна залежність розміру часток.
- 3. Інтенсифікація процесу розпилення.
- 4. Підвищення якості розпилення.
Застосування на практиці:
- 1. Для систем зволоження повітря. Ультразвукові зволожувачі повітря.
- 2. Гранулювання рідини.
- 3. Змішування, перемішування та інтенсифікація хімічних реакцій.
- 4. Ультразвукове розпилення у форсунках упорскування рідких середовищ.
- 5. Створення аерозолів, дисперсних середовищ та фаз.
- 6. Ультразвукові інгалятори.
Знайшли помилку в тексті статті? Виділіть її та натисніть CTRL + ENTER, при необхідності додайте свій коментар.