Ультразвукова дегазація
Автор статті:
Аспірант кафедри ТЗЕ при Національному університеті Запорізька політехніка (колишній ЗНТУ), здобувач PhD, магістр зі спеціалізації електротехнічні системи електропостачання, інженер, інженер-електронщик, інженер-розробник.
Зміст статті:
Ультразвукова дегазація – це процес видалення надлишків газів у рідині або миючому розчині під дією ультразвуку.
Ультразвукова дегазація буває:
- - природна;
- - примусова.
Дегазація в ультразвуковій ванній що це таке?
Процес ультразвукової дегазації в ультразвуковій ванні максимально важливий і необхідний для проведення процесу очищення. Однак, багато хто про нього не знає або не розуміє для чого він потрібен. Давайте розбиратися.
Усю ультразвукову дегазацію можна розділити на 2 групи:
- Природна ультразвукова дегазація. Процес протікає в ультразвуковій ванні «природно» відразу після включення УЗ випромінювання в роботу. У процесі кавітації видаляється газ із миючого розчину.
- Примусова ультразвукова дегазація. У процесі роботи ультразвуку роблять перерву у випромінюванні, таким чином, бульбашки газу, які «застрягли» на поверхні виробу або в площині рідкого середовища самостійно виходять на поверхню.
Навіщо потрібна дегазація в ультразвуковій ванні чи мийці?
Ультразвукова дегазація миючого розчину потрібна для покращення якості очищення предметів та прискорення процесу очищення. Надлишки газів у рідині заважають ефективному очищенню. Бульбашки газу липнуть до поверхні предмета або інструменту, що очищається, і не відлипає від нього. У місці прилипання ефективність роботи ультразвуку знижується практично до 0. Таким чином, поверхня виробу після чищення виглядає плямистою та брудною.
Для усунення цього недоліку рекомендують після приготування миючого розчину до опускання предметів, що вимагають очищення, провести ультразвукову дегазацію. Для цього необхідно запустити в роботу ультразвук на 50% потужності на час 3-5 хвилин, а якщо регулювання потужності у ванні немає, то запустити на 100% потужності випромінювання на час 1-3 хвилини.
Під час роботи ультразвукової ванни миючий засіб може вступати в хімічну реакцію із забрудненнями на поверхні, утворюючи бульбашки газу. Вони також шкодять чищенню. Для вирішення цієї проблеми використовують примусову ультразвукову дегазацію. На деяких УЗ-ваннах або ультразвукових генераторах є такий функціонал, який так і називається «дегазація».
Як провести ультразвукову дегазацію?
Для того щоб виконати дегазацію слідуйте інструкції:
- 1.Налийте підготовлену воду всередину УЗ ванни.
- 2.Додайте миючий розчин згідно з інструкцією до ньго.
- 3.Нагрійте рідину до необхідної температури.
- 4.Перед опусканням предметів у ванну, увімкніть ультразвук на 1-5 хвилин за методикою вище.
- 5.Після циклу опустіть предмети для очищення у ванну, запустіть цикл очищення.
- 6.Увімкніть примусову дегазацію.
При купівлі обладнання наявність налаштувань примусової дегазації бажано, зайвим не буде.
Знайшли помилку в тексті статті? Виділіть її та натисніть CTRL + ENTER, при необхідності додайте свій коментар.