Як вибрати ультразвуковий генератор
Автор статті:
Аспірант кафедри ТЗЕ при Національному університеті Запорізька політехніка (колишній ЗНТУ), здобувач PhD, магістр зі спеціалізації електротехнічні системи електропостачання, інженер, інженер-електронщик, інженер-розробник.
Зміст статті:
Завдання вибору ультразвукового генератора це питання, якому необхідно приділити максимальну увагу, оскільки від його реалізації залежатиме успіх майбутньої купівлі та використання обладнання. Наші клієнти дуже часто припускаються помилки – вони не приділяють цьому питанню належної уваги. Причина в тому, що вони десь щось бачили або чули, прийняли за «чисту монету» і виявляють свою впевненість і рішуче у замовленні не ставлячи собі додаткових питань. Бути впевненим у питанні вибору і зробити цей вибір правильно це дві різні речі.
Коли потрібний ультразвуковий генератор
Питання покупки ультразвукового генератора для ультразвукової ванни виникає у трьох ситуаціях:
- Перша. У клієнта вже була ванна з ультразвуковим генератором, він вийшов з ладу і клієнт бажає замінити його на новий робочий генератор.
- Друга. Клієнт хоче виготовити ультразвукову ванну або мийку своїми руками. Він бажає купити електронну складову у вигляді УЗ генератора.
- Третя. Клієнт хоче зібрати якусь експериментальну установку, використовуючи готовий УЗГ.
Давайте докладно розберемо кожну ситуацію і з'ясуємо, на що слід звернути увагу при виборі обладнання. Про те, як працюють УЗ випромінювачі можна прочитати в цій статті. цій статті.
Критерії для вибору ультразвукового генератора
Коли клієнт уже мав генератор і він зламався. Це перша ситуація, при якій клієнт хоче купити УЗ генератор. Тут клієнту необхідно розуміти, що є два види генераторів:
- - для магнітострикційних випромінювачів;
- - для п'єзоелектричних випромінювачів.
Ви повинні точно знати, який тип випромінювачів встановлений на вашій ванні. Генератори Дельта Сонік працюють лише з п'єзо керамікою. Універсальних генераторів немає. Для вибору генератора вам знадобиться лише два критерії:
- - частота ультразвукового випромінювання;
- - потужність попередньо встановленого генератора.
Наприклад, у вас раніше був генератор на частоту 40 кГц потужністю 900 Вт. За цими двома параметрами вам підійде генератор Delta Sonic модель DS-4010 частотою 40 кГц і потужністю 1000 Вт (потужність генератора не може бути нижчою за раніше встановлену). З огляду на особливості готових УЗ ванн, можливо, вам знадобиться додаткова послуга пусконалагодження. Цей момент також варто врахувати.
Ви захотіли зібрати УЗ ванну самостійно. У цій ситуації вам необхідно ґрунтовно подумати над вибором потужності своєї установки та частотою обробки ультразвуком. Як варіант, потужність ультразвуку можна вибрати на основі вже готових ванн інших виробників у потрібному вам габариті. Для замовлення генератора потрібно вказати:
- - кількість ультразвукових випромінювачів;
- - одинична потужність одного випромінювача;
- - ємність одного випромінювача;
- - сумарна потужність установки по УЗ випромінювачам.
Слід подумати над частотою ультразвукової обробки. Дельта Сонік виготовляє генератори весь номінальний ряд випромінювання. Для вибору частоти обробки слід розуміти, що для кожного виду забруднення та кожної групи виробів є свої оптимальні частоти очищення. Для впевненості у частоті вам необхідно прочитати відповідну літературу. Ми від себе дамо кілька загальних рекомендацій щодо вибору частоти. Вони підходять для більшості клієнтів.
Універсальна частота
Більшість клієнтів навіть не розуміють, що є різні частоти очищення. Вони бачили достаток китайських УЗ мийок із частотою 40 кГц і думають, що на цьому їх вибір обмежений і вони знайшли «панацею». Використання частоти 40 кГц у переважній більшості випадків є виправданим. Вона підходить для фінальної стадії очищення поверхонь виробів складних конструкційних форм. Частота здатна очистити від нескладних забруднень із низькою дифузією до поверхні. До них можна віднести: окалину (не шаруватий) під травлення, масляні плівки, легкі нагари та пилові відкладення. Частота підходить під багато завдань у сфері СТО та подібні, але не всі забруднення будуть йти швидко та якісно. Купити ультразвукові генератори на 40 кГц можна за посиланням.
Частота для СТО та ремонтних цехів
Основна проблема при ремонті ДВЗ - це видалення нагару. Частота 40 кГц проблематично справляється із серйозними нагарами (включаючи очищення каталізаторів). Для цієї галузі рекомендовано застосування низькочастотного очищення, наприклад, 28 кГц. Генератори під ці завдання можна купити тут.
Частота для очищення фільтрів
Практично всі фільтри можуть бути очищені ультразвуком для повторного використання. Виробник фільтрів вказує цей спосіб очищення у мануалі до фільтра. Там же має бути описано частоту очищення. Якщо її немає – зверніться до виробника своїх фільтрів, запитайте у нього цю інформацію. Наприклад, стандартом для чищення авіаційних фільтрів є частота 35 кГц. Генератори під цю частоту можна купити тут.
Знайшли помилку в тексті статті? Виділіть її та натисніть CTRL + ENTER, при необхідності додайте свій коментар.